Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Deputetja e LDK-së thotë se ka pasur pazare për t’ia bërë kuorumin Vjosa Osmanit

Deputetja e LDK-së: Ka pasur pazare për t’ia bërë kuorumin Vjosa Osmanit.

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e LDK-së, Valentina Rexhepi-Bunjaku është shprehur hapur se kanë informata që posti i presidentit të Kosovës ka qenë pjesë e pazareve politike gjersa këtë ia ka faturuar Qeverisë së Kosovës e në veçanti kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti.

Në një intervistë për ATV, ajo ka thënë se LDK si opozitë e ka kryer obligimin e saj, gjersa mbetet në dorën e popullit të vendosë se a ka qenë në rregull pazari politik për t’ia siguruar kuorumin e nevojshëm, tashmë presidentes së Kosovës, Vjosa Osmanit.

“Po sipas informatave që ne i kemi, i kemi parë edhe në media, edhe atë ditë që i kem diskutuar, ka pasur pazare. Por, për këto pazare duhet të jap llogari Qeveria dhe z. Kurti e jo ne si opozitë. Ne si opozitë e kemi kryer obligimin tonë dhe është e qytetarëve se a ka qenë në rregull pazari për votën, për me e siguru kuorumin për znj.Osmani,” – ka thënë Rexhepi-Bunjaku.

Ajo ndër të tjera ka rrëfyer arsyen e mungesës së saj në seancën e parë për votimin e presidentit ndonëse ishte deklaruar hapur se e përkrahë Vjosa Osmanin.

Postime të ngjashme

Konjufca: Serbia po përdorë standarde të dyfishta në procesin e dialogut

Bekim Laçi

Kush janë dy serbët që Kurti ia përmendi Vuçiçit në takimin e Brukselit

Bekim Laçi

Kurti shpalos katër propozimet që pati në takim me Vuçiçin

Bekim Laçi

Analizë/ “Bashkë pa kufi” – Sa janë realizuar 83 marrëveshjet Kosovë-Shqipëri ?

Zekirija Haxhiu

Nga sot lejohen dasmat në Kosovë

Bekim Laçi

Debat i ashpër mes asamblistëve të LVV-së dhe Shpend Ahmetit, mund të përfundonte në rrahje

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...