Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Deputetja e LSDM-së Sllavjanka Petrovska pozitive me Covid-19

Shkup, 28 tetor – Deputetja e LSDM-së Sllavjanka Petrovska, e cila ishte zëvendësministre shtesë e ministrisë së brendshme në qeverinë teknike, njoftoi se ishte pozitive për virusin korona.

“Këtë pasdite, papritmas pata ethe dhe temperature derisa isha në një seancë të Kuvendit. Unë u testova këtë pasdite dhe, për fat të keq, rezultati është pozitiv. Ditët e kaluara kam pasur lëvizje të kufizuar dhe frekuentim fizik në takime, ku gjithmonë kam mbajtur një maskë mbrojtëse. Unë ndoqa rregullat, por është e qartë se kishte një moment pakujdesie. Ju lutemi kini kujdes, spitalet janë të mbipopulluara, mjekët janë të lodhur dhe ne jemi lehtësisht të prekshëm,” shkroi Petrovska në Facebook.

https://www.facebook.com/slavjanka.petrovska/posts/10222948782970730

Postime të ngjashme

Zyberi: Ideja për Kryeministër shqiptar nuk është shuar

D J

Dhuna në familje rrallë përfundon në gjykatë

D J

Carovska: Shkollat profesionale me profile të hapura sipas nevojave të tregut të punës

D J

Deputetët do t’u parashtrojnë pyetje kryeministrit dhe ministrave

D J

Trajanov: Të gjithë të cilët do të përfshihen në regjistrim të vaksinohen

D J

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

B M

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...