Kosovë

Deputetja e PDK’së i quan poshtëruese skenat e arrestimeve të djeshme

Zhurnal Ads

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra, ka reaguar pas arrestimeve të djeshme nga ana e EULEX.

Deliu thotë se Kosova gjithmonë ka bashkëpunuar me drejtësinë ndërkombëtare dhe se mënyra e arrestimeve të djeshmne ishte poshtëruese.

“Kosova gjithmonë ka bashkëpunuar me drejtësinë ndërkombëtare dhe ka shërbyer si shembull. Prandaj, edhe EULEX-i si zbatues i urdhrave të Gjykatës Speciale është i familjarizuar tashmë me këtë fakt. Veprimet e fundit me rastin e arrestimeve të ish-ushtarëve të UÇK-së, të cilat krijojnë përshtypjen e një operacioni në një vend armiqësor janë të papranueshme dhe deformuese të realitetit faktik”, ka shkruar Deliu në Facebook.

Postime të ngjashme

Kryetarët e Komunave me plane për zhvillimin ekonomik

D XH

Kërkohet paraburgim ndaj 24 të dyshuarve, që u ndaluan në aksionin e së enjtes në Karaçevë dhe rajone tjera

admin

Haxhiu: Disa prindër do ta kenë të pamundur sigurimin e maskave për fëmijët, Qeveria sërish nuk mendon për nxënësit

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...