Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Deputetja gjermane ironizon me propozimin për ta quajtur “Trump” liqenin e Ujmanit

Propozimi që liqeni i Ujmanit të quhet “Trump” u përkrah nga kryeministri i Kosovës Abdullah Hoti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq.

Mirëpo kjo ide është kundërshtuar sot nga deputetja gjermane në Parlamentin Evropian dhe raportuesja për Kosovën në këtë institucion, Viola Von Cramon-Taubadel, transmeton “Zeri.info”.

Deputetja, përmes një postimi në “Twitter”, ka ironizuar këtë propozim të të dyja shteteve.

“A është kjo një shaka e 1 prillit? Si ka mundësi që dikush t’i japë dikujt diçka në shenjë mirënjohjeje për këtë marrëveshje? Vetëm po bëhen pjesë e kampanjës së Trumpit”, thuhet në postimin e deputetes.

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, dje përmes një postimi në rrjetin social “Facebook” ka thënë se e ka mirëpritur propozimin e ambasadorit Grenell që liqeni i Ujmanit të quhet “Liqeni i presidentit Trump”. /Zëri

Postime të ngjashme

Fundjava në Kosovë me rrebeshe shiu, java e ardhshme me valë të nxehtit afrikan

Dafina Vidishiqi

Gjykimi ndaj Salih Mustafës në Hagë fillon më 15 shtator

Dafina Vidishiqi

Vasfije Krasniqi kërkon solidarizim për ta kundërshtuar dhunën seksuale në luftë

Dafina Vidishiqi

Asociacioni, a mund t’i tensionojë raportet Kosovë – SHBA?

Dafina Vidishiqi

Osmani e Erdogan bisedojnë për thellimin e bashkëpunimit mes Kosovës e Turqisë

Dafina Vidishiqi

Oda e Infermierëve kërkon nga MSh të shqyrtoj vendimin për angazhimin e mbi 300 infermierëve

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...