Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Deputetja meksikane pa bluz – fotoja e diskutueshme që u bë virale, nxiti debat të madh në Meksikë

Geraldine Ponce, deputete meksikane, bëri bujë në rrjetet sociale pasi postoi një fotografi në llogarinë e saj zyrtare në Twitter natën e kësaj të diele, 22 nëntor.

Me sa duket, ligjvënësja federal ishte ngjitur në kodrën Sangangüey në vendlindjen e saj Nayarit, një qëllim që ajo e përmbushi dhe vendosi që këtë moment historik për të ta tregonte me një fotografi, megjithatë, faktorët estetikë e bënë këtë imazh shumë paragjykues, transmeton Telegrafi.

“Qëllimet duhet të përmbushen dhe të jesh këtu, në kodrën portreti Sangangüey, ishte një nga ata që bëra për këtë herë. Dhe për 2021 kam një qëllim tjetër!”Ai shkroi së bashku me foton.

Dhe Ponce Méndez vendosi ta bënte fotografinë në majë të kodrës, pikërisht mbi një gur me një imazh të Virgjëreshës së Guadalupes, pa veshur bluzën e tij. Në këtë mënyrë, sekretarja e buxhetit dhe komiteti i llogarisë publike të Dhomës së Deputetëve reaguan pas këtyre fotove.

“Nuk më shqetëson që ajo heq bluzën e saj, përkundrazi unë e duartrokas atë, por duke e bërë atë pothuajse para imazhit të Virgjëreshës së Guadalupe, pse ta bëjë aty”, shkroi një përdorues në Twitter.

Një përdorues tjetër komentoi me një imazh të Andrés Manuel López Obrador duke parë lart, sikur presidenti të vëzhgonte ish-mbretëreshën e bukurisë dhe të shkruante “i zemëruar nga poshtë …”.

Rruga që deputetja e ndërmori vlerësohet të zgjasë pesë orë. Në fakt, në një postim të mëparshëm, ligjvënësja shkruajti: Asgjë nuk ju ndalon, sepse ju e dini nga vini dhe ku po shkoni, së bashku me një foto të saj në rrugën për në majë, këtë herë ajo kishte veshur rroba hiking.

Geraldine ka një të kaluar të rrethuar nga moda dhe pasarelat.

Para se të bëhej ligjvënëse, 26-vjeçarja studioi Inxhinierinë në Menaxhimin e Biznesit në Institutin Teknologjik të Tepic.

Si një mbretëreshë bukurie, ajo mori pjesë me shumë sukses në pesë konkurse:

1.- Mbretëresha e Panairit Elote Xalisco në 2012

2.- Pjesëmarrës në Nuestra Belleza Nayarit 2013

3.- Fitues në Nuestra Belleza Nayarit 2015

4.- Fituesja e vendit të dytë të Nuestra Belleza México 2016

5.- Fitues i Bukurisë Tonë Dixhitale 2016

Në politikë, ajo mbajti poste si kryetare e Sekretariatit të Komisionit të Buxhetit, si dhe ishte anëtare e Komisioneve të Sporteve dhe Marrëdhënieve me Jashtë.

Në vitin 2015, deputetja fitoi garën Nuestra Belleza Nayarit dhe vitin tjetër ajo përfaqësoi Meksikën në Miss International, në Tokio Japoni.

Postime të ngjashme

Këto 5 mite të njohura bukurie nuk duhet t’i besoni më

Dafina Vidishiqi

Këshilla nga amvisat me përvojë: Një truk që parandalon formimin e akullit në frigorifer

Dafina Vidishiqi

3 arsye pse vajzat mund të bëhen të bezdisshme për një mashkull

Dafina Vidishiqi

Si ndikon në trupin nëse bëni not 3 herë në javë?

Dafina Vidishiqi

Çiklizmi dhe seksi: A janë çiklistët dashnorët më të mirë?

Dafina Vidishiqi

Çfarë të hani para ciklit për të larguar sikletet dhe shqetësimet e tij

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...