Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Deputetja skoceze arrestohet për thyerje të rregullave për Covid-19

Policia e Skocisë ka arrestuar Margaret Ferrier, deputete e parlamentit të Britanisë, për thyerje të rregullave të COVID-19 kur bëri një udhëtim me tren pasi kishte rezultuar pozitiv.

Në deklaratën e policisë thuhet se ajo kishte udhëtuar mes datave 26 dhe 29 shtator 2020.

Ferrier kishte mësuar se ka rezultuar pozitiv për koronavirus në fund të shtatorit pasi kishte folur në parlamentin e Britanisë. Atëherë, ajo kishte kërkuar falje se kishte udhëtuar me tren për t’u kthyer në Skoci.

Partia Nacionale Skoceze të cilës i takon ajo, shpejt pas ngjarjes e ka suspenduar atë, shkruan Reuters.

Në Angli është e obligueshme që dikush të vetizolohet nëse del pozitiv me COVID-19.

Postime të ngjashme

Është e paqartë se kush përfaqëson Mianmarin në OKB

S.B.

Gjermania reagon ndaj kritikave dhe ndryshon radhën e vaksinimit

S.B.

Sarkozy do të apelojë në Gjykatën Evropiane të Drejtësisë

S.B.

Dhjetë rebelë të vrarë në Kolumbi

S.B.

Gjermania shënon mbi 9 mijë raste të reja me COVID-19

S.B.

168 milionë fëmijë në botë s’kanë shkuar në shkollë për një vit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...