Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Deputetja Vasilevska propozon dënim me vdekje për ushtruesit e dhunës ndaj grave

Shkup, 29 janar – Deputetja e VMRO-DPMNE-së Ivanka Vasilevska në “Click Plus” në TV21 tha se ajo do të propozon dënimin me vdekje për kryerësit e dhunës ndaj grave.

“Ato deformime, ai lloj zhgënjimi, posaçërisht pedofilia, unë do të isha shumë rigoroze dhe do të dilja përtej parimeve të mia liberale për dhunuesit. Do të kisha propozuar dënim me vdekje, me sanksione serioze, veçanërisht kur bëhet fjalë për fëmijët – këtu nuk ka falje,” tha Vasilevska.

Postime të ngjashme

Moti për ditët në vijim në Maqedoni

D V

Xhambaski: Nëse respektohen “vijat e kuqe”, komisioni maqedono-bullgar nuk do të mund të funksionojë

D V

OBRM-PDUKM: Mini-Shengeni nuk është një alternativë e BE -së

D V

Priten variante të ndryshme të Covid-19! Mund të rekomandohet marrja e dozës së tretë e vaksinës

D V

Edhe katër të rinj arrestohen pasi kapen me marihuanë!

R Zh

Zaevi për “Ballkan të Hapur”: Derisa BE-ja nuk e përmbush premtimin, ne do punojmë për një jetë më të mirë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...