Derbi i Ligës Premier: Liverpool – Manchester City, publikohen formacionet zyrtare

Liverpooli është nikoqir i Manchester Cityt për derbin që zhvillohet në kuadër të javës së shtatë në Ligën Premier.

 

Ndeshja që fillon në ora 17:30, do të luhet në stadiumin “Anfield Road”, derisa dy skuadrat do t’i kërkojnë tre pikët e plota.

Për këtë takim, Jurgen Klopp nuk mund të llogarisë në Thiago Alcantaran, Trent Alexander-Arnold dhe Harvey Elliott që janë të lënduar.
https://www.sofascore.com/tournament/1/37036/standings/tables/embedStandings provided by SofaScore LiveScore

Në anën tjetër, Pep Guardiola do të jetë pa dyshen si Ilkay Gudogan që është i lënduar dhe Benjam Mendy që ende ka probleme me ligjin shkaku i një dyshimi për përdhunim.

Formacioni startues i Liverpoolit: Alisson, Milner, Matip, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Henderson, Jones, Mane, Salah, Jota.

Formacioni startues i Manchester Cityt: Ederson, Walker, Dias (C), Laporte, Cancelo, Rodrigo, De Bruyne, Bernardo, Jesus, Foden, Grealish.

Related posts

Ademi paralajmëron ndryshime të mëdha brenda Përfaqësueses

D V

“Anglia më e fortë”, Sheva: Episodet vendosën ndeshjen, më i miri u dëmtua

Z H

El Confidencial publikon audiot e reja të Florentino Perezit: Cristiano një idiot dhe Mourinho, një anormal

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More