Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Dërgohen në spital tre grevistë, nuk tërhiqen deri në marrjen e pagave

Tre grevistë janë dërguar në spital për të marrë ndihmë mjekësore, pas problemeve me shëndetin.

Ata kanë pasur rritje tensioni dhe dhimbje të forta të kokës. Drejtuesit e grevës së urisë thonë se ishin të detyruar t’i dërgonin në spital pasi gjendja e tre grevisteve po rëndohej.

Ata nuk tërhiqen nga greva deri sa të marrin pagat e munguara.

Grevistët së bashku me naftëtarët protestues thonë se pas protestës masive me gra dhe fëmijë që do të bëjnë ditën e hënë, nëse ky problem nuk do të zgjidhet, do të vetëflijohen duke hipur në kullat e larta të rafinerisë.

Postime të ngjashme

Edi Rama: Partia Socialiste merr 74-78 mandate

N E

Edi Rama prezenton masterplanit e portit të Durrësit

N E

Monika Kryemadhi: Emigrantët po kthehen të votojnë për ndryshim

N E

Trupat dhe tanket amerikane zbarkojnë në Shqipëri

N E

Basha: Rama e ka kuptuar se shumica dërrmuese e shqiptarëve duan ndryshim!

N E

ish-ambasadori Islam Lauka: Shqiptarët nuk kanë fuqi për tu bashkuar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...