Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Dërgohet kërkesa për ekstradimin e Igor Spasovit

Republika e Maqedonisë së Veriut edhe zyrtarisht ka kërkuar ekstradimin e Igor Spasovit. Gjatë ditës së djeshme, pas kompletimit të dokumentacionit, kërkesa është dërguar deri tek pala bullgare të cilët më tej duhet të veprojnë ndaj të njëjtës. Kërkesën për ekstradim e ka nënshkruar ministri i drejtësisë, Bojan Mariçiq.

Ndryshe Igor Spasov u arrestua në Bullgari pas raportimeve për dhunë në familje, raportojnë mediumet bullgare. Gjatë kontrolleve të policisë është konstatua se ai po kërkohej nga Interpoli, transmeton Alsat. Igor Spasov kishte hyrë në Bullgari përmes Turqisë.

Postime të ngjashme

Aleanca për Shqiptarët: Fton Qeverinë të jenë më të përgjegjshëm në parandalimin e rreziqeve nga zjarret

D V

Mickoski niset drejt Koçanit

D V

Bullgaria do të dërgojë ndihmë për shuarjen e zjarreve në Maqedoni

D V

Zaevi: Unë dhe disa ministra jemi nisur drejt Koçanit

D V

Në territorin e Qytetit të Shkupit intervenime për 16 zjarre, të gjithë janë lokalizuar

D V

Po evakuohen personat e palëvizshëm dhe prona pas zjarrit në lokalitetin Pasjak në rajonin e Pehçevës-Dellçevës

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...