Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Deri më 30 nëntor, maturantët duhet të paraqesin temën e maturës

Zhurnal Ads

Shkup, 2 nëntor, zhurnal.mk – Ministria e Arsimit dhe Shkencës i lajmëron nxënësit e shkollave të mesme të vitit të katërt se më së voni deri më 30 nëntor duhet ta paraqesin temen e maturës. Paraqitjen duhet ta bëjnë nëpër shkollat e tyre, transmeton Zhurnal.

MASH i informon maturantët se nga ky vit, përvec modelit të vjetër të realizimit të detyrës projektuese, vendosen edhe mundësi të reja për realizimin e saj. Mundësia e re për realizimin e detyrës projektuese është bazuar në interesat e nxënësve edhe në trendet globale në arsim, kulturë dhe jetës sociale të të rinjve.

Siç informon MASH, këto projekte mundësojnë qasje të ndryshme dhe krijim të modeleve që do të inkurajojnë potencialin kreativ të maturantëve dhe mendimin kritik të tyre për temat të jetës bashkëkohore.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Editorial: Ziberi moralisht nuk duhet të pranojë të bëhët Avokat i Popullit! (VIDEO)

R ZH

VMRO, ASH dhe AA kërkojnë formim të komisionit të ri kundër Covid 19

admin

Qytetarët kërkojnë që të ulet çmimi i kartonit të gjelbër

T E

Gjobiten 301 shoferë, 69 për tejkalim të shpejtësisë

admin

Nënat sot përsëri në protestë, nuk duan të rrezikojnë shëndetin e fëmijëve të tyre

Z H

A po hymë në valën e vjeshtës?

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...