Deri më tani në Kosovë janë vaksinuar 31% e popullatës

Kështu ka bërë të ditur Ministria e Shëndetësisë, e cila ka thënë se në fillim të gushtit kishin 15,7% të popullatës të vaksinuar dhe deri në përfundim të gushtit kjo shifër ka shkuar në 31%, transmeton Zeri.info.

 

Po ashtu nga Ministria e Shëndetësisë është thënë se, sipas të dhënave të fundit, Kosova shënon rekordin mujor të përqindjes së popullatës së vaksinuar, e krahasuar me vendet e rajonit.

“Rekordi mujor i shteteve të rajonit deri më tani është: Slloveni 11,6% (maj 2021), Kroaci 14,4% (maj 2021), Serbi 8,7% (janar 2021), Maqedoni e Veriut 10,2% (gusht 2021), Bosnjë e Hercegovinë 5,7% (korrik 2021), Shqipëri 10% (prill 2021), Mali i Zi 14,9% (maj) dhe Kosovë 15,3% (gusht 2021)”, thuhet në njoftimin e MSH-së./zeri

Related posts

Kurti gjen “vërejtje” tjera tek Marrëveshja e Uashingtonit: Trump nuk e dha nënshkrimin

D V

Arben Vitia: Mostra nga Deçani do të dërgohen për analiza më specifike jashtë vendit

N E

Vitia: Mos zgjedhni vaksina

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com