Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Deri në ora 10:00, përmes “Tabanocit” vendin e kanë lëshuar mbi 2 mijë persona

Tabanoc, 27 mars – Në vendkalimin kufitar Tabanovce në periudhën nga mesnata deri në 10:00 ora të ditës së sotme, gjithsej kanë realizuar hyrje-dalje 3,234 persona, nga të cilët 1,095 persona kanë hyrë në vendin tonë, ndërsa 2,139 persona kanë dalë nga vendi, njofton Ministria e Brendshme.

Fluks i madh i qytetareve për në Serbi është vërejtur që nga mëngjesi i sotëm pasi një numër i madh i qytetarëve për sot kanë caktuar termine për vaksinim kundër Covid-19 në Beograd dhe në Nish.

Postime të ngjashme

Shkupi i hutuar, njëkohësisht është optimist por edhe pesimist për zgjidhje me Bullgarinë

Bekim Laçi

Hapet zyrtarisht ambasada e Maqedonisë së Veriut në Bratislavë

Zekirija Haxhiu

Taksë ekologjike për derivatet dhe zvogëlim të TVSH-së për energjinë elektrik

Zekirija Haxhiu

Peloni: Duam marrëdhënie të mira me vendin fqinj

Zekirija Haxhiu

Stefoska: Kemi dërguar një letër interesi për programin e ri të BE-së për kulturë

Zekirija Haxhiu

Përsëri asnjë viktimë nga Covid në Maqedoni, shënon 29 raste të reja

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...