Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Deri në ora 11 në Bllacë kanë kaluar rreth 3700 qytetarë

Shkup, 12 tetor – Zhurnal.mk – Sot edhe zyrtarisht u hapën kufijtë për shtetasit e Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës për hyrje nga njëri shtet në tjetrin, dhe atë pa PCR negativ test, informon Zhurnal.mk

Sipas informatave zyrtare nga MPB, vetëm deri në ora 11 në këtë vendkalim kanë kaluar 3700 udhëtarë.

1800 udhëtarë kanë hyrë në Kosovë, derisa në Maqedoni kanë hyrë 976 shtetas të Kosovës.

Postime të ngjashme

Pakoja e 5-të ekonomike përfundimisht kaloi në Komisionin e Financave dhe Buxhetit

R Zh

Regjistrohen 949 raste të reja me Kovid-19, janë shëruar 737, kanë vdekur 33 persona

R Zh

Pendarovski: Vaksinimi të zhvillohet në vazhdimësi deri në imunizim e plotë të popullatës

R Zh

Velkovski: Ka premtime nga VMRO-DPMNE-ja për zhbllokim edhe të ligjeve tjera

R Zh

Pasaportat për narkobosët dhe aferat korruptive dëmtojnë rrëndë imazhin e vendit

B L

Afera me vaksinat kineze/ Ivanovska për Zhurnal: Ende po mbledhim informacione

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...