Deri të premten mot me vranësira me shi të përkohshëm

Shkup, 29 shtator – Deri të premten do të mbajë mot me vranësira të ndryshueshme me shi të përkohshëm, informoi DPHM.

Nesër, reshje më të rrëmbyeshme do të ketë në pjesët perëndimore ku përkohësisht do të jenë të rrëmbyeshme dhe pritet të bien deri në 20l/m2.

Të premten paradite do të ketë shi lokal të përkohshëm me intensitet më të dobët, ndërsa nga orët e pasdites do të ketë stabilizim gradual të motit. Temperaturat e mëngjesit do të bien, ndërsa ato të ditës do të jenë në rritje graduale.

Related posts

Bislimovski: Qeveritë në rajon duhet të vazhdojnë me investimet në sektorin energjetik

D V

Osmani: Forcuam rolin e gruas në MPJ, emëruam ambasadore

Redaksia

ASH: Të korruptuarit s’mund ta luftojnë korrupsionin

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More