Deri të premten temperatura deri 35 gradë, të shtunën shi, ndërsa nga e diela rënie të temperaturës

Shkup, 14 shtator – Deri të premten moti do të jetë i qëndrueshëm dhe i ngrohtë, ndërsa ajo e ditës do të mbërrijë deri 35 gradë. Të shtunën do të ketë paraqitje të paqëndrueshmërisë lokale me shi të rrëmbyeshëm, bubullima dhe erë të përforcuar. Nga e diela temperaturat do të jenë në rënie graduale, kumtoi Drejtoria për Punë Hidrometeorologjike.

 

Moti nesër do të jetë me diell me vranësira të vogla mesatare dhe erë të ehtë deri në mesatare nga drejtimi veriperëndimor. Temperaturat e mëngjesit nesër do të lëvizin prej 15 deri 14 gradë, ndërsa ato të ditës prej 24 deri 35 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë me diell me vranësira të vogla. Temperatura e mëngjesit do të mbërrijë deri 10 gradë, ndërsa ajo e ditës deri 32 gradë.

Related posts

FDR përkrah Programin e Iniciativës për Gostivarin që duam

D V

Vazhdojnë gjykimet për “Target-Fortesa”, “Titanik” dhe “Pllacet në Vodno”

D V

Greqia paralajmëroi hapjen e të gjitha vendkalimeve kufitare tokësore

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More