Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi

Derivatet nga sonte me çmime më të lira

Shkup, 22 janar – Zhurnal.mk – Në një seancë të jashtëzakonshme Komisioni Rregullator ppër Energjetikë ka vendosur që të lirojë çmimet e derivateve të naftës për dy denarë.

Vendimi është miratuar ngase ndalon të vlej Rregullorja me fuqi ligjore për zbatimi të ligjit për akciza gjatë kohës së gjendjes së jashtëzakonshme.

Sipas çmimores së re, një litër EUROSUPER BS-95 dhe EUROSUPER BS-98 do të kushtojë 61,00 denarë, gjegjësisht 63,00 denarë.

Një litër Dizel do të kushtojë 52,50 denarë.

Postime të ngjashme

Maqedoni: Borxhi publik është rritur për 64.4% të BPV-së

D V

Qeveria injoron vërejtjet e Antikorrupsonit për autostradat

D V

Fabrika për përpunimin e mbeturinave në Negotinë është projekt krejtësisht evropian dhe i pastër ekologjikisht, porositi Zaev

D V

Është rritur qarkullimi në tregtinë me pakicë

Z H

Në qershor rritje prej 9,5 për qind të prodhimtarisë industriale në nivel vjetor

Z H

BP: Treguesit e fundit makroekonomikë kryesisht lëvizin në kornizat e pritura

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...