Agjencia Zhurnal.mk
Kuzhina

Desert tradicional në mënyrën bullgare: Gatuani bakllava pa petë

Ëmbëlsohuni pas vaktit të drekës me ëmbëlsirë të pazakonshme

Përbërësit:

– 5 filxhanë miell;
– 1 filxhan qumësht;
– 50 g rrush të thatë;
– 3 filxhanë vaj;
– 2 filxhan grizë;
– 100 g arra të bluara;
– ½ qese pluhur për ëmbëlsira.

Për sherbet:

– 7 filxhan sheqer;
– 500 ml ujë;
– 1 limon.

Përgatitja:

Përzieni me garuzhdë miellin, pluhurin e ëmbëlsirave, qumështin, vajin, arrat, grizin, rrushin e thatë derisa tretja të bashkohet.

Në një tepsi kënddrejtë të lyer me vaj dhe me miell qitni brumin.

Piqeni në furrë të nxehur në 180 gradë Celsius afro dyzet minuta.

Për sherbet:

Përzieni sheqerin dhe ujin dhe lëreni të zihet. Shtoni lëngun e limonit.

Kur sherbeti të marrë dendësinë e duhur, derisa është i nxehtë qitni sipër bakllavasë.

Priteni në copa dhe në secilën qitni disa bademe të grira.

Shijojeni dhe ju bëftë mirë!

Postime të ngjashme

Byrek me qepë të njoma dhe oriz

D V

Cheesecake me çokollatë të zezë dhe luleshtrydhe

D V

Fërgesë verore; Receta më e mirë për këtë stinë

D V

Ramstek me gjalpë të aromatizuar

D V

Kura e 40 arrave të pabëra, receta natyrale që duhet të përdorë kushdo që vuan nga tiroidet

D V

Petulla të mbushura me djathë kaçkavall, spec të kuq edhe kremviçe

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...