Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Deshën t’ia vidhnin motoçikletën, pronari i shtëpisë në Angli ndjek hajnat me shkop bejsbolli

Ky është momenti kur një baba u përball me dy hajdutë ndërsa ata u përpoqën të vidhnin motoçikletën e tij.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Jason Clayton tha se ai dëgjoi zhurma të çuditshme jashtë shtëpisë së tij në Heywood, Manchester i Madh, pasi qentë e tij e zgjuan atë rreth orës 2 të mëngjesit të hënën.

Ai shikoi nga dritarja për të parë dy burra pranë motoçikletës së tij Yamaha Tracer me mbulesën mbrojtëse të hequr.

Clayton vendosi të përballet me ta – dhe e gjitha u kap në kamerën e tij të ziles së derës.

Në klip, ai mund të dëgjohet duke bërtitur: ‘Eja këtu! Eja! Eja!’.

Z. Clayton tha: “Unë thjesht kisha aq shumë adrenalinë – ju e dini kur dy njerëz po përpiqen të vjedhin biçikletën tuaj, kjo është prona juaj dhe ju doni ta mbroni atë.”

Pasi telefonoi në 999, Clayton tha se policia mbërriti ‘brenda pak minutash’.

Kuptohet që oficerët gjetën dy adoleshentë brenda një automjeti që lidhej me tentativën e vjedhjes nga e cila ata më pas kishin ikur duke detyruar policinë t’i ndiqte në këmbë.

Postime të ngjashme

Fitoi 21.5 milionë euro në loto, por humb aksidentalisht biletën në rrobalarëse

S.B.

Piceria me “furrë” vullkanike, në temperaturë 1 mijë gradë celsius

S.B.

Shitet në ankand diamanti më i madh në histori, vlera e tij kap vlerën e 14 milionë dollarëve

S.B.

Kjo është macja fatlume – posedon lodra, vepra arti, shtrat dhe televizion

S.B.

Pandemia i ndau vëllezërit binjakë nga Suedia, kështu që ata janë në kufi çdo ditë dhe takohen me njëri-tjetrin

S.B.

Burri humbi unazën e martesës gjatë pushimeve, tani atë e mban me krenari një peshk

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...