Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Deshi të hidhet me parashutë me ndihmën e instruktorit, dyshja ngecin të varur për nëntë minuta në rrotat e aeroplanit – mrekullisht zbresin në tokë pa ndonjë lëndim

Një parashutiste amatore dhe instruktori i saj janë me fat që janë gjallë, pasi derisa tentuan të hidhen me parashutë nga aeroplani, ngecën në rrotat e fluturakes kur një rrip mbrojtës u mbështoll në një shtyllë të hekurt.

Edhe pse ishin mijëra metra në ajër, ata u detyruan për nëntë minuta të qëndrojnë të varur derisa një person tjetër u ndihmoi të zgjidheshin dhe të bien, dhe në një moment të hapin parashutën e të zbresin të sigurtë në tokë, transmeton Telegrafi.

Megjithatë gjithçka do të dukej e pabesueshme sikur dyshja të mos i kishin kamerat e vendosura në helmeta, që filmuan këto momente rrëqethëse që sigurisht se nuk do t’i harrojnë për një kohë të gjatë.

Pamjet e publikuara në internet janë bërë virale dhe deri më tani janë shpërndarë nga mijëra persona, të cilët i kanë duartrokitur për gjakftohtësinë dhe profesionalizmin e instruktorit që bën të pamundurën që të zbresin në tokë pa ndonjë lëndim.

Postime të ngjashme

Fshati i bukur në distriktin Bishan të qytetit Chongqing– Disa murale në fshat

R Zh

Deshën t’ia vidhnin motoçikletën, pronari i shtëpisë në Angli ndjek hajnat me shkop bejsbolli

S.B.

Lulet e pjeshkës kanë çelur në #Pekin #kryeqytetin e Kinës #perlatekines

R Zh

Burri që futi veten në kuti te ngarkesat e aeroplanit për t’u kthyer në Londër pasi mbeti pa para

S.B.

Porositi një kafe, gruaja në Angli u befasua me atë çfarë i erdhi falas për fëmijët e saj

S.B.

Kamera e mbikqyrjes regjistroi një rrufe në një pemë pishe, duket e frikshme

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...