Agjencia Zhurnal.mk

Dështojnë testimet e remdesivir. Nuk ka asnjë efekt ndaj CoVid-19

Remdesivir, medikamenti antiviral i zhvilluar nga kompania amerikane Gilead Sciences ka dështuar në testimet e kryera për përdorimin kundër CoVid-19.

Remdesivir u promovua që në fazat e para të epidemisë si një ilaç premtues, por ai ka dështuar, madje testimet janë ndërprerë për shkak të efekteve anësore.

Ai u testua në 237 pacientë dhe nuk funksionoi. Lajmi është publikuar nga OBSh në faqen e vet, por mandej postimi është hequr për shkak se nuk ka ende një raport final.

Antivirali kryesor për momentin mbetet produkti japonez Avigan.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...