Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë TOP LAJM TOP LAJM - KS

Dështon edhe raundi i dytë, nuk ka vota të mjaftueshme për të siguruar kuorumin

Prishtinë, 3 mars, Zhurnal.mk – Edhe në raundin e dytë të votimit nuk janë siguruar votat e mjaftueshme për votimin e Presidentit.

Në votimin e dytë morën pjesë 79 deputetë nga 78 deputetë sa ishin në raundin e parë.

Në raundin e dytë ka votuar edhe deputetja e LDK-së, Valentina Bunjaku.

Sipas procedurave dhe afateve ligjore, i njëjti votim mund të përsëritet deri në afatin e fundit për zgjidhjen e presidentit.

Nëse edhe deri atëherë nuk arrihet kuorumi i nevojshëm, dhe nuk zgjidhet presidenti, vendi shkon në zgjedhje të parakohshme.

Postime të ngjashme

Kola: Maqedonia e Veriut kurban

R Zh

Musliu: Albin Kurti mashtroi Kosovën për dialogun

Dafina Vidishiqi

Kamberi: Pajtimi me Serbinë nuk mund të ndodhë pa ballafaqimin e saj me të kaluarën

Dafina Vidishiqi

“Ndoshta vetë e ke gjuajtur bombën për të akuzuar VV-në” / Përplasen ashpër Shala dhe Kadaj-Bujupi

Dafina Vidishiqi

Demhasaj: PDK gradualisht po largohet nga lidhja që kishte me UÇK-në

Dafina Vidishiqi

Takimi Kurti – Macron: Njohësit e çështjeve politike e konsiderojnë presion për dialogun

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...