Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Dështon mbledhja e komisionit për lejet e hidrocentraleve, shkak mungesa e deputetëve

Ka dështuar mbledhja e Komisionit Hetimor Parlamentar mbi procesin e licencimit, operimit, mbikëqyrjes dhe aplikimit për lejet e hidrocentraleve në Republikën e Kosovës, shkak mungesa e kuorumit, raporton Ekonomia Online.

Në plan të ditës ishte intervistimi i drejtorit të Departamentit të mjedisit dhe ujërave, Muhamet Malësiu dhe drejtorin e Autoritetit të Rajonit të Pellgjeve Lumore, Gani Berisha, si dhe kryetari Deçanit, Bashkim Ramosaj.

Deputetja e PDK-së Eliza Hoxha, tha se shumë shpesh po ndodh që mos të ketë kuorum në mbledhje.

“Kjo po ndodh shpesh për shkak të agjendës dhe ne pritëm me u kriju kuorumi me idenë që me e mbajt takimin. Meqenëse nuk kemi kuorum unë do ju detyroj që tu ju liroj sot”, tha Hoxha.

Ndërsa, deputetja nga radhët e AAK-së, Teuta Haxhiu ka qenë interesuar të dijë se a do të mbahet edhe intervistimi i kryetarit të Deçanit më ora 14:00, për shkak se ajo ka thënë se kanë edhe obligime të tjera.

Deputetët e VV-së nuk kanë qenë të pranishëm në mbledhjen e komisionit, si dhe intervistimi i kryetarit të Deçanit qe ishte paraparë për në orë 14:00 nuk do të mbahet sot.

Postime të ngjashme

Populli i Kosovës ndër 10 popujt më bujar në botë, i pari në Ballkan

Dafina Vidishiqi

Haradinaj: Nëse bëhem kryetar nuk do ta lejoj Përparim Ramën ta ndërtojë lagjen e planifikuar në Badovc

Dafina Vidishiqi

Preteni tregon si ndodhi aksioni i UÇK-së për moslejimin e ndarjes së Mitrovicës

Dafina Vidishiqi

“Air Prishtina Holidays”: Pas fluturimeve të nostalgjisë, vijnë ato të kënaqësisë

R Zh

Osmani: Faza e re e dialogut të udhëhiqet nga parimi i trajtimit të barabartë

Dafina Vidishiqi

Gërvalla në Samitin e Evropës Juglindore: Kosova angazhohet për bashkëpunim rajonal midis partnerëve të barabartë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...