Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Deskoska: Nuk dua të mbajë maskë, por e respektojë ligjin dhe mbajë maskë

Zhurnal Ads

Shkup, 2 nëntor, zhurnal.mk – Ish ministrja e Drejtësisë, Renata Deskoska përmes një postimi në Facebook ka shkruar se nuk dëshiron të mbanë maskë mbrojtëse dhe zbuloi se në seancat qeveritare në vazhdimësi ka kundërshtuar vendosjen e masës për orë policore, transmeton Zhurnal.

“Nuk dua të mbajë maskë, por e respektoj ligjin dhe mbajë maskë. Deri sa isha pjesë e Qeverisë në vazhdimësi kam kundërshtuar vendosjen e orës policore dhe të mbajtjes së maskave në ambient të hapur. Numri i të infektuarve atëherë, nuk ishin sikur tani. Tani situata është më serioze dhe rekomandimet duhet ti ndjekim për shkak të shëndetit personal por edhe për të mirën kolektive! Për këtë arsye MBAJË MASKË!”, ka shkruar Deskoska.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Dr. Beqarovski: Më 11 Tetor mund të festojmë fitoren ndaj Covid 19

T E

Laboratoria për virusologji në Shkup u vlerësua ndërkombëtarisht me sukses maksimal

Z H

Kuvendi sjell vendim: Mbajtja e maskës në ambient të hapur e detyrueshme

admin

Xhaferi: Para se të vendosë për punën online, do të pres të deklarohen deputetët

Z H

Në Covid-qendrat në Shkup për 24 orë janë hospitalizuar 26 pacientë, gjithsej mjekohen 331

E.E.

Ja sa shqiptarë jetojnë në vend në bazë të pasaportave

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...