Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Despotovski: Masat nuk janë të vonuara

Zhurnal Ads

Drejtori i Fondit për Inovacion, Jovan Despotovski për 24Analiza beson se bota nuk ka një zgjidhje universale. Ne kemi një situatë në botë ku ka qenë karantinë e plotë dhe në Evropë që nuk janë të mbyllura dhe nuk ka masa, nëse deklarohet një epidemi. Ai thotë se zbatimi i masave nuk u vonua në vendin tonë.

“A është tepër vonë me masat, mendoj se jo. E gjithë situata vjen deri te gjykimi personal. Mendoj se duhet pasur kujdes me miratimin e masave të mbylljes, veçanërisht për shkak të kostos ekonomike, e cila është kostoja e shoqërisë. Nëse shumë njerëz humbin punën e tyre, kostoja do të jetë e lartë. “Ne nuk e vendosim koston e jetës njerëzore si një çështje të diskutueshme,” tha Despotovski.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Përurohet pjesa e parë e bulevarit “Bosnja e Hercegovina” në Çair (Foto)

Z H

Gashi realizoi takim me u.d. Ambasadoren e SHBA-ve në Shkup, znj. Jennifer R Littlejohn

E.E.

Prodhuesit e duhanit në Maqedoni duhet të paraqesin tepricën

Z H

Janë sanksionaur 411 vozitës në Shkup, 83 prej të cilëve për tejkalim të shpejtësisë

admin

Dita e tretë e debatit në Kuvend për propozim-buxhetin plotësues për vitin 2021

E.E.

Këtë vit nuk do ketë festime në sheshe, vikend shtëpi e as hotele

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...