Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Destinacionet më të mira për udhëtarët e vaksinuar ndaj Covid-19

Për momentin, është ende e paqartë se si do të procedohet me udhëtimet ndërkombëtare dhe sa do të jenë në gjendje njerëzit të bëjnë pushime jashtë vendit të tyre.

Bashkimi Europian po punon për një certifikatë të gjelbër dixhitale, e cila do të lejojë qytetarët e vaksinuar të BE-se që të udhëtojnë lirshëm në të gjithë kontinentin.

Ndërkohë, situata për vendet jashtë bllokut të BE-së nuk dihet me siguri.

Sidoqoftë, nëse situata do të përmirësohet, European Best Destinations (EBD) ka përpiluar një listë me destinacionet më të mira për vitin 2021, ku mund të udhëtojnë njerëzit e vaksinuar.

16. Qipro

15. Stokholm, Suedi

14. Ishulli Kos, Greqi

13. Ishujt Kanarie, Spanjë

12. Kopenhagen, Danimarkë

11. Ishulli Rodos, Greqi

10. Rubjerg Knude, Danimarkë

9. Athinë, Greqi

8. Sevilje, Spanjë

7. Rajoni Cavtat Konavle, Kroaci

6. Islandë

5. Kefalonia, Greqi

4. Rethymno, Greqi

3. Azoret, Portugali

2. Madeira, Portugali

1. Tbilisi, Gjeorgji

Postime të ngjashme

Putin nënshkruan ligjin që mbron të dhënat e zyrtarëve të sigurisë

Dafina Vidishiqi

30 mijë fëmijë rrezikojnë të vdesin nga uria në Tigray të Etiopisë

Dafina Vidishiqi

Mbretëresha i bëri të qeshnin udhëheqësit e G7: A duhet të dukeshit sikur po kënaqeni gjatë pozimit?

Dafina Vidishiqi

Putin: Marrëdhëniet me SHBA-në në nivel më të keq në vitet e fundit

Dafina Vidishiqi

G7-ta sot pritet ta hartojë planin global anti- COVID

Dafina Vidishiqi

Kanadezët marshojnë kundër islamofobisë

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...