Agjencia Zhurnal.mk
Kronika Shqipëri

Detaje nga atentati me eksploziv në Tiranë/ Preng Gjini, në reanimacion

Zhurnal Ads

Preng Gjini i cili u plagos dje pas një atentati me eksploziv, ndodhet ende në reanimacion, në gjendje të rëndë për jetën.

Burime nga Spitali i Traumës thonë se orët në vazhdim do të jenë vendimtare për 51-vjeçarin, ndërkohë që i është nënshtruar një operacioni në bark.

Dy të dëmtuarit e tjerë, italiani Silvano Barbadoni dhe një djalë i mitur, kanë lënë spitalin që mbrëmjen e djeshme.

Policia ka bërë sekuestrimin e dhjetra filmimeve nga kamerat e sigurisë, me qëllim gjetjen e itinerarit që ka bërë objektivi i atentatit.

Nga këqyrja e pamjeve filmike, rezulton se Preng Gjini ka qenë fillimisht me një automjet të llojit fuoristradë. Ai e ka lënë këtë makinë pranë “Pallatit me Shigjeta”, për të marrë më pas  makinën tip “Benz A Class”, ku ishte vendosur një sasi e konsiderueshme tritoli, 400 deri në 500 gram eksploziv.

Në videon e siguruar nga Mapo, duket momenti kur mjeti transportohet me karrotrec; “Benz A Class” është dëmtuar më shumë në pjesën e përparme, çka krijon dyshime se lënda plasëse është vendosur në gomën e parë të mjetit.

Ndërkohë, makina e shkërmoqur rezulton e një të afërmi të Gjinit.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Gjendet i vdekur në një kanal 50-vjeçari në Vlorë

S.B.

“Po dal të pi një kafe me Vilsonin”, flet babai i Klement Pepajt të zhdukur në Malësi të Madhe: Nuk më ka rrëfyer të ketë konflikte

admin

Meta: Çdo ndryshim kushtetues të bëhet përmes referendumit

S.B.

Në Tabanocë arrestohet shtetasi shqiptar, të cilin e kërkonte Interpoli

admin

Bashkia e Tiranës hap aplikimet për kartën e studentit

admin

Nis Kuvendi, pritet ngritja e Komisionit të Posaçëm Parlamentar

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...