Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Detaje për fatkeqësinë në Trubarevë

Në datën 11.10.2020 në orën 12.30 në f.Trubarevë të Shkupit, ka ndodhur fatkeqësi trafiku ku ishin përfshirë automjeti i udhëtimit “BMW”, me targa të Shkupit, i drejtuar nga D.D.(72) nga Shkupi, këmbësori i mitur nga f.Trubarevë dhe motori “Bautijan”, i drejtuar nga I.Q.(40) nga f.Lisicë e Poshtme, Shkup, i cili ka humbur jetën në aksident.

D.D. dhe këmbësori janë dërguar në Kompleksin klinik “Nënë Tereza”, ku tek këmbësori i mitur janë konstatuar lëndime të rrënda trupore, ndërsa tek D.D. lëndim trupor.

Hetim në vendin e aksidentit ka kryer ekipi hetues i SPB Shkup, ndërsa me urdhër të Prokurorit publik, trupi i të ndjerrit është dorëzuar për autopsi, thuhet në raportin e MPB.

Postime të ngjashme

Gjendet i vdekur një person në Mitrovicën e Veriut

S.B.

14 të vdekur nga koronavirusi në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit

S.B.

Drejtim mjeti pa leje dhe në gjendje të dehur, 6 shoferë të arrestuar, 78 patenta të pezulluara në vend

S.B.

Lëndohet një polic në aksident trafiku në Shkup

S.B.

Covid 19 i mer jetën zjarrfikësit të njohur nga Shkupi, Nuredin Mustafa

Z H

Korçë/ Iu gjet një automatik pa leje dhe disa fishekë në shtëpi, arrestohet 41-vjeçari

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...