Agjencia Zhurnal.mk

Detaje për fatkeqësinë në Trubarevë

Në datën 11.10.2020 në orën 12.30 në f.Trubarevë të Shkupit, ka ndodhur fatkeqësi trafiku ku ishin përfshirë automjeti i udhëtimit “BMW”, me targa të Shkupit, i drejtuar nga D.D.(72) nga Shkupi, këmbësori i mitur nga f.Trubarevë dhe motori “Bautijan”, i drejtuar nga I.Q.(40) nga f.Lisicë e Poshtme, Shkup, i cili ka humbur jetën në aksident.

D.D. dhe këmbësori janë dërguar në Kompleksin klinik “Nënë Tereza”, ku tek këmbësori i mitur janë konstatuar lëndime të rrënda trupore, ndërsa tek D.D. lëndim trupor.

Hetim në vendin e aksidentit ka kryer ekipi hetues i SPB Shkup, ndërsa me urdhër të Prokurorit publik, trupi i të ndjerrit është dorëzuar për autopsi, thuhet në raportin e MPB.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

S.B.

Lajmet e fundit

Loading...