Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Detaje të tmerrshme: Siriani fillimisht u ther me thikë, pastaj u dogj për së gjalli

Në orët e para të mëngjesit është gjetur një person i vdekur (shtetas i huaj) brenda një shtëpie të pabanuar në lagjen Ulpiana e cila u përfshi nga zjarri.

Klan Kosova ka mësuar nga burime jozyrtare se dyshohet se azilkërkuesi nuk ka vdekur nga zjarri, por nga plagët e marra paraprakisht nga therja me thikë.

Policia e ka konfirmuar se, nga të dhënat fillestare që ka, dyshohet se vdekja ka ndodhur në rrethana të dyshimta.

“Bazuar në të dhënat fillestare nga këqyrja e vendit të ngjarjes, dyshohet për një person të vdekur ( shtetas i huaj) në rrethana të dyshimta brenda objektit të përfshirë nga zjarri. Aktualisht policia ka nisur një hetim lidhur me rastin respektivisht për rrethanat e kësaj vdekjeje të dyshimtë si dhe shkaqeve të zjarrit, por edhe ndërlidhjen eventuale mes tyre”, ka deklaruar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

Në vend të ngjarjes tashmë kanë dalë edhe ekipet e Forenzikës dhe prokurorja e rastit.

Postime të ngjashme

Zbulohen pesë shtetas shqiptarë duke punuar ilegalisht

S.B.

Ministria e Brendshme u deklarua për rastin e të miturës së sulmuar në Veles

S.B.

Aksidentohet një veturë në Kumanovë, humb jetën një person

S.B.

Në Shkup 153 gjoba për shkelje të rregullave në trafik, 61 për tejkalim të shpejtësisë

S.B.

Rritet numri i rasteve me para të falsikuara

S.B.

‘Dhunonte nënën’, Konflikt brenda familjes, pas sherrit vëllai plagos me thikë vëllain

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...