Agjencia Zhurnal.mk
Teknologji

Detajet e ngjarjes së iPhone 12, ‘pritet’ të njoftohen nga Apple këtë javë

Shpresat e klientëve për një zbulim të afërt u rritën dhe u shkatërruan brenda disa orësh të dielën kur dy informatorë të shquar të Apple postuan në Twitter në lidhje me telefonin e mençur që pritet mjaft shumë nga fansat. 

Së pari, Jon Prosser shkroi në Twitter, “Njoftimi për shtyp i Apple është planifikuar aktualisht për të martën (8 shtator) në 9:00 paradite EST”.

Por vetëm disa orë më vonë, Mark Gurman i Bloomberg – një burim i besueshëm informacioni i brendshëm nga gjiganti i teknologjisë – sugjeroi që tifozët duhet të presin ende përpara se të shohin një prezantim të iPhone këtë javë, transmeton Telegrafi.

“Unë nuk do të entuziazmohesha shumë për thashethemet e produkteve të reja të Apple që mund të shfaqeshin këtë javë”, shkroi Gurman. “Më shumë gjasa mendoj: Një njoftim i ngjarjes së ardhshme (sigurisht virtuale) të shtatorit iPhone / Apple Watch”, shkroi ai.

Më së shumti që ka të ngjarë të marrim nga Apple të martën është një njoftim për një datën e radhës se kur mund të prezantohen telefonat e rinj nga gjiganti amerikan.

Me pandeminë e coronavirusit që shkakton përçarje të mëdha në mbarë botën që në fillim të vitit, parashikimi i datës së lëshimit për një iPhone ka qenë më i ndërlikuar se kurrë për informatorët dhe analistët.

Prosser muajin e kaluar pohoi se ngjarja e zbulimit e iPhone 12 e Apple do të zhvillohet në javën e 12 tetorit.

Postime të ngjashme

Thyhet rekordi i ndjekësve në “Twitch”

S.B.

Facebook nuk punësoi persona me ngjyrë sepse ata nuk ishin një ‘kulturë e përshtatshme’ për ta

S.B.

Age of Empires IV po vjen, tashmë me një lojë të re

S.B.

Facebook fshiu përkohësisht faqen zyrtare të qytetit francez Bitche

S.B.

Fotografitë e para tregojnë Samsung Galaxy S21 “Fan Edition”

S.B.

iPhone 11 Pro me “logo të gabuar” nga Apple shitet për 2,700 dollarë

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...