Teknologji

Detajet e ngjarjes së iPhone 12, ‘pritet’ të njoftohen nga Apple këtë javë

Zhurnal Ads

Shpresat e klientëve për një zbulim të afërt u rritën dhe u shkatërruan brenda disa orësh të dielën kur dy informatorë të shquar të Apple postuan në Twitter në lidhje me telefonin e mençur që pritet mjaft shumë nga fansat. 

Së pari, Jon Prosser shkroi në Twitter, “Njoftimi për shtyp i Apple është planifikuar aktualisht për të martën (8 shtator) në 9:00 paradite EST”.

Por vetëm disa orë më vonë, Mark Gurman i Bloomberg – një burim i besueshëm informacioni i brendshëm nga gjiganti i teknologjisë – sugjeroi që tifozët duhet të presin ende përpara se të shohin një prezantim të iPhone këtë javë, transmeton Telegrafi.

“Unë nuk do të entuziazmohesha shumë për thashethemet e produkteve të reja të Apple që mund të shfaqeshin këtë javë”, shkroi Gurman. “Më shumë gjasa mendoj: Një njoftim i ngjarjes së ardhshme (sigurisht virtuale) të shtatorit iPhone / Apple Watch”, shkroi ai.

Më së shumti që ka të ngjarë të marrim nga Apple të martën është një njoftim për një datën e radhës se kur mund të prezantohen telefonat e rinj nga gjiganti amerikan.

Me pandeminë e coronavirusit që shkakton përçarje të mëdha në mbarë botën që në fillim të vitit, parashikimi i datës së lëshimit për një iPhone ka qenë më i ndërlikuar se kurrë për informatorët dhe analistët.

Prosser muajin e kaluar pohoi se ngjarja e zbulimit e iPhone 12 e Apple do të zhvillohet në javën e 12 tetorit.

Postime të ngjashme

Game Boy, loja e parë pa bateri, vetëm me energji diellore

admin

Samsung “tallet” me iPhone 12 rreth mungesës së mbushësit në paketim

admin

WhatsApp vjen me risi, mesazhet do të fshihen vetë

Z H
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...