Agjencia Zhurnal.mk
Kronika

Detajet/ Si erdhi kokaina e familjes “Çekaj” nga Ekuadori në Turqi dhe më pas në Durrës

DURRËS- Detaje të reja kanë dalë nga kapja e 49 kg kokainë në Portin e Durrësit.

Mësohet se sasia e madhe e kokainës ishte ngarkuar dhe fshehur në këmbët e konteinerit me banane që vinte nga Guajakili i Ekuadorit. Nga Ekuadori droga kishte zbarkuar në portin Mersin të Turqisë, ndërsa më pas ka mbërritur në portin e Durrësi. Mësohet se konterineri ku ishte fshehur droga kishte tre ditë që ndodhej në portin e Durrësit.

Lidhur me këtë sasi droge, policia ka vënë në pranga Selim Çekajn,babanë e Arbër Çekajt. Kujtojmë se Arbër Çekaj është dënuar me 14 vjet burg për trafikimin e 613 kg kokainë po nga Ekuadori.

E njëjta kompani, e njëjta linjë trafiku, me të njëjtin mall, banane në konteiner, ndryshon vetëm emri i pritësit po që ngelet brenda së njëjtës familjes.

Postime të ngjashme

Keqpërdorim seksual i të miturës dhe vozitje në gjendje të dehur, arrestohen dy persona në Podujevë

Dafina Vidishiqi

Ajrovskit nga Prilepi iu shqiptua masa e paraburgimit pasi në kamionin që po voziste u zbuluan 324 kilogramë kokainë

Dafina Vidishiqi

Gjashtë të lënduar në një aksident në Klinë

Dafina Vidishiqi

Në Shkup sanksionohen 247 shoferë, 106 për drejtim të shpejtë të automjetit

Zekirija Haxhiu

Aksident trafiku, rrokulliset kamioni në afërsi të Strazhës

R Zh

Ky është shoferi i kamionit nga RMV, ku u sekuestruan 300 kg kokainë në Durrës

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...