Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Detektohet lloji britanik i Kovid-19 tek një pacient i kthyer nga Zanzibari

Shkup, 3 mars – Detektohet prania e llojit britanik të virusit SARS-CoV-2, sipas analizave që sot i ka bërë ASHAM, në mostrën e pacientit, i cili para disa ditëve është kthyer nga Zanzibar, informojnë nga Ministria e Shëndetësisë.

Prej aty shtojnë se gjatë ditës së nesërme do të bëhet analiza edhe e pacientit të dytë, i cili poashtu, ka udhëtuar në Zanzibar.

Ai është pozitiv në Kovid-19 dhe poashtu është hospitalizuar.

Postime të ngjashme

Filipçe apel deputetëve të mbështesin çmimoren për trajtim antikovid në spitalet private

B L

Xhaferi uron besimtarët myslimanë me rastin e muajit të shenjtë të Ramazanit

Z H

Komiteti i Helsinkit: Ekzistojnë mundësi ligjore për marrjen e shtetësisë

B L

MSH: Në laboratore ka mjaftueshëm teste dhe reagense për Kovid19

B L

Shilegov: Me BRT projektin do të përfitojnë të gjithë qytetarët

Z H

Zaev e Spasovski u’a urojnë muajin e Ramazanit besimtarëve musliman

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...