Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Deti merr tokën në Shëngjin, në plazhin e Kunes përparon 2.5 metra çdo vit

Ky është bregdeti i Shëngjinit pikërisht në zonën e Kunes, këto pemë të rrëzuara janë një dëshmi mjaft e qartë se çfarë po bën erozioni në këtë zonë.

2.5 metra në vit deti përparon drejt tokës në zonën e Kunes në Shëngjin sipas ekspertit të mjedisit Jak Gjini.

Dallgëkthyesit sipas tij janë zgjidhja dhe shpëtimi i vijës bregdetare në këtë zonë.

Ndonëse prej vitesh flitet për fenomenin e erozionit në Shengjin dhe dëmët kolosale që janë shkaktua ndërhyrjet kanë qenë shumë të vakta.

Postime të ngjashme

Edi Rama: Partia Socialiste merr 74-78 mandate

N E

Edi Rama prezenton masterplanit e portit të Durrësit

N E

Monika Kryemadhi: Emigrantët po kthehen të votojnë për ndryshim

N E

Trupat dhe tanket amerikane zbarkojnë në Shqipëri

N E

Basha: Rama e ka kuptuar se shumica dërrmuese e shqiptarëve duan ndryshim!

N E

ish-ambasadori Islam Lauka: Shqiptarët nuk kanë fuqi për tu bashkuar

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...