Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Deti nxjerr delfinë të ngordhur në breg

Reshjet e borës të cilat kanë filluar 24-orët e fundit në vend, janë pritur me entuziazëm kryesisht në Tiranë, ku banorët shumë rrallë shohin flokë bore të bjerë në dritaret e tyre.

Përtej bukurive që dëbora fal, ulja e temperaturave dhe i ftohti i acartë ka sjellë edhe dëmet e veta. Së fundmi disa foto janë regjistruar në Gjirin e Lalzit, ku bora ka veshur gjithë bregdetin.

Përtej kësaj në bregdet si shkak i reshjeve të borës dhe temperaturave të ulëta, ujërat kanë nxjerrë në breg disa defin të cilët janë të ngordhur. Ato janë një gjallesë ujore e rrallë në ujërat e deteve që lagin territorin e Shqipërisë.

Postime të ngjashme

Turizmi në Tiranë – kryeqyteti shqiptar nën fokusin e aparatit të fotografive të vizitorëve

D V

Shqipëria e treta në Evropë për aplikimet për azil të fëmijëve, më e preferuara Franca

D V

Mbërrijnë 67,860 doza të vaksinës Pfizer, Rama: Vijojmë çdo ditë pa u ndalur me vaksinimin masiv në të gjithë vendin

D V

Raporti final i OSBE/ODIHR për Zgjedhjet e 25 prillit, Balla: Shqipëria merr raportin më të mirë për zgjedhjet në këto 30 vite

D V

Shqipëria dhe Britania nënshkruajnë marrëveshjen për transferimin e të burgosurve

D V

Zgjedhjet e 25 prillit, OSBE/ODIHR pubikon raportin final

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...