Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Dezinfektim ajror kundër mushkonjave në Shkup

Shkup, 20 qershor – Qyteti I Shkupit I informon se sot dhe nesër në orët e hershme të mëngjesit do të zhvillohet dezinsektim ajror kundër formave të rritura të mushkonjave.

Gjithashtu, prej nesër deri të premten në periudhë prej orës 22:00 deri në orën 03:00 të ditës së nesërme, do të zhvillohet edhe dezinsektim terestrik në rajonin e qytetit, kundër formave të rritura të mushkonjave.

Autoritetet e qytetit kumtuan se nëse kushtet e motit nuk e lejojnë kryerjen e dezinsektimit, I njejti do të bëhet në termin të njejtë të ditës së ardhshme, kur kushtet e motit do të jenë të volitshme.

Nga Qyteti I njoftojnë bletarët me kohë t’I ndërmarin masat e nevojshme për mbrojtje të bletëve. 

Postime të ngjashme

Taseva: Nuk i bënë mirë shtetit fshehja e korrupsionit

D V

Rimëkëmbja ekonomike e Maqedonisë vështirë të arrihet pa punësime të reja

D V

Kasami merr përkrahjen e kreut të organizatës më të madhe botërore të pushtetit lokal?!

D V

Nesër në mesditë vazhdon debate i përgjithshëm kuvendor për ribalancin Buxhetit

D V

Fasadat barok dhe “Shkupi 2014” e defokuson debatin për ribalancin e Buxhetit

D V

Qeveria ka debatuar për reformat për autonomi më të madhe financiare të komunave

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...