Shqipëri

Dezinfektohen shkollat e Tiranës, Veliaj: Çdo gjë është gati

Zhurnal Ads

Teksa edhe shumë pak ditë na ndajnë nga fillimi i shkollës, ekipet e terrenit të Bashkisë së Tiranës po sigurohen që çdo gjë të jetë gati për të pritur fëmijët. Ashtu siç u bë me çerdhet dhe kopshtet tashmë shkollat po dezinfektohen cep më cep që kur nxënësit të nisin mësimin të jenë sa më të sigurt në këtë kohë pandemie. Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka vetëm një kërkesë për fëmijët, që të mësojnë sa më shumë dhe të kujdesen për shëndetin.Edhe pak ditë dhe fillon shkolla.

Ekipi po kujdeset për dezinfektimin e çdo shkolle që nxënësit të jenë më të sigurt, por gjithmonë më të kujdesshëm në këtë periudhë pandemi. Çdo gjë është gati.Ju duhet vetëm të mësoni dhe të kujdesuni për shëndetin tuaj, shkruan Veliaj në rrjetet sociale. Fokusi i Bashkisë Tiranë kanë qenë dhe janë gjithmonë fëmijët, për të cilët po ndërtohen çdo ditë shkolla të reja, kopshte, çerdhe, parqe lojërash e çdo fasilitet tjetër që u nevojitet.

Postime të ngjashme

Marrëveshja e detit/ Mitsotakis: Turqia të ndjekë shembullin e Shqipërisë. Kjo është mënyra se si shtetet…

admin

Rama uron javë të mbarë me pamjet e Rrugës së Arbrit: Verën e ardhshme do jetë një ëndërr shumëvjeçare e realizuar

S.B.

Basha ngre alarmin: S’ka më tamponë për Covid! Si po manipulohen numrat për infeksionet

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...