Agjencia Zhurnal.mk
Showbiz

Dhjetë kanalet e YouTube-it më të klikuara dhe që fituan më së shumti gjatë vitit 2020

Ndërsa viti kalendarik po mbaron, shumat e parave që YouTubers më të famshëm fituan në vitin 2020 janë zbuluar.

Në krye të listës është nëntë vjeçari Ryan Kaji, i cili fitoi më shumë se 30 milionë euro gjatë vitit 2020 për videon me titull “Ryan World”, shkruan MARCA.

Më poshtë janë numrat për 10 videot më të klikuara të kanalit YouTube që fituan më së shumti këtë vit, sipas Forbes.

Jeffree Star

Të ardhurat: 16.5 milionë euro
Shikime: 600 milionë
Abonentë: 16.9 milionë

9. David Dobrik

Të ardhurat: 17 milionë euro
Shikime: 2.7 miliardë
Abonentë: 18 milionë

8. Blippi

Të ardhurat: 18.7 milionë euro
Shikime: 8.2 miliardë
Abonentë: 27.4 milionë

7. Si Nastya

Të ardhurat: 20.3 milionë euro
Shikime: 39 miliardë
Abonentë: 190 milionë

6. Preston Arsement

Të ardhurat: 20.9 milionë euro
Shikime: 3.3 miliardë
Abonentë: 33.4 milionë

5. Markiplier

Të ardhurat: 21.5 milionë euro
Shikime: 3.1 miliardë
Abonentë: 27.8 milionë

4. Rhett and Link

Të ardhurat: 22 milionë euro
Shikime: 1.9 miliardë
Abonentë: 41.8 milionë

3. Dude Perfect

Të ardhurat: 25.3 milionë euro
Shikime: 2.7 miliardë
Abonentë: 57.5 milionë

2. Z. Beast

Të ardhurat: 26.4 milionë euro
Shikime: 3 miliardë
Abonentë: 47.8 milionë

1. Ryan Kaji

Të ardhurat: 32.5 milionë euro
Shikime: 12.2 miliardë
Abonentë: 41.7 milionë.

Postime të ngjashme

Paralajmërohen disa projekte muzikore nga Kidda

S.B.

Infermierja e cila një vit më parë pozoi me shenjat e lodhjes nga pandemia, ngjitet në skenën e ‘Sanremos’ dhe mban fjalimin emocionues

S.B.

Sting e lanson albumin “Duets” së shpejti

S.B.

Dua Lipa shkëlqen në reklamën e markës së atleteve “Puma”

S.B.

Arriti një miliard dëgjime, Bebe Rexha bëhet qesharake duke ngrënë mëngjesin mbi pllakatën që iu dhurua si mirënjohje nga Spotify

S.B.

Rita Ora me performancë të mrekullueshme nga ‘Sydney Opera House’, magjeps me dukjen dhe zërin e saj

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...