Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Dhjetëra trupa të pajetë të grumbulluar në dyshemenë e morgut në Rusi

Zhurnal Ads

Dhjetëra trupa të pajetë janë lënë në dyshemenë e një morgue në Rusi, ndërsa rastet  me koronavirus rriten çdo ditë e më shumë. “Daily Mail” ka postuar një video, ku duken trupat e të vdekurve të futur në qese të zeza. Pamjet janë xhiruar nga një spital në Barnaul në Siberi.

Është e paqartë nëse ata janë viktima të koronavirusit dhe për sa kohë kanë qëndruar të shtrirë aty. Ministria e Shëndetësisë konfirmoi vërtetësinë e videos, ndërsa mediat lokale thonë se në ka më hapësirë në morgje sepse Siberia është goditur shumë keq nga vala e dytë e koronavirusit.

“Ne po bëjmë gjithçka që mundemi për të minimizuar vonesat me autopsitë. Ne jemi duke punuar me dy turne, shtatë ditë në javë. Ne po bëjmë më të mirën tonë”, tha mjeku Vladimir Klimachev.

Nga ana tjetër, në Rostov-on-Don nga autoritetet është nisur hetim për pretendimet se 13 pacientë me COVID vdiqën për shkak të mungesës së okigjenit për dy orë.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Komisioni Evropian miraton strategjinë e vaksinimit kundër Covid-19

E.E.

BE mund të japë dritën jeshile për dy vaksinat kundër COVID-19 që në dhjetor

S.B.

Japonia regjistron përsëri rekord të të infektuarve me koronavirus

S.B.

Papa pranon dorëheqjen e kryepeshkopit të Minskut

T E

Ndalimet e zyrtarëve të lartë në Mal të Zi, Abazoviç: Luftë kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar

S.B.

Danimarka zgjat bllokimin deri më 7 shkurt

S.B.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...