Dhuna në familje- Prokuroria e Gjakovës ka ngritur 71 aktakuza

Prokuroria Themelore në Gjakovë, brenda periudhës kohore Janar-Qershor 2021, ka  ngritur 71 (shtatëdhjetenjë) aktakuza, kundër 71 (shtatëdhjetenjë)  personave, për veprën penale “Dhuna në familje”.

 

Prokuroria Themelore në Gjakovë mbetet e përkushtuar në luftimin e kriminalitetit, ngritjes së efikasitetit në punë, transparencës e llogaridhënies.

Si dhe, është e angazhuar që të kryejë me seriozitet të lartë të gjitha rastet, përfshirë ato që kanë të bëjnë me dhunën në familje thuhet në njoftimin e Prokurorisë Themelore në Gjakovë.

Related posts

Në rrugën drejt Tanushës arrestohen dy persona, ilegalisht transportonin prodhime

D V

Mbante automatik në banesë, arrestohet 40-vjeçari në Korçë

D V

Plagosi veten aksidentalisht, humb jetën një person në Vushtrri

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com