Kosovë Kronika

Dhunohet një vajzë e mitur në Drenas

Zhurnal Ads

Policia e Kosovës ka njoftuar se është dhunuar një vajzë e mitur në Drenas.

Lidhur me rastin, Policia bën të ditur se ka arrestuar dy persona, transmeton Telegrafi.

“ Me 30.09.2020 viktima femër kosovare (e mitur) dyshohet se është dhunuar nga një mashkull kosovar, në dijeni ka qenë edhe një e dyshuar femër kosovare, por nuk ka ndërmarrë asgjë. Dy të dyshuarit, janë arrestuar dhe me urdhër të prokurorit janë dërguar në mbajtje”, thuhet në njoftim.

Policia njofton se viktima është dërguar në strehimore dhe duhet të bëjë ekzaminim mjeko-ligjor.

Postime të ngjashme

Haradinaj-Stublla raporton në komisionin për Integrime Evropiane

admin

“Dënim për kriminelin”-Protestohet kundër uljes ndaj dënimit të Tasiq për krime lufte

S.B.

Salih Mustafa në mesditë para Gjykatës Speciale: Çka përmban aktakuza ndaj tij

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...