Digjen varrezat në Hajvali

Në Hajvali të Prishtinës, një pjesë e varrezave është kapluar nga flaka.

 

Në vendngjarje kanë arritur zjarrëfikësit për ta lokalizuar zjarrin.

Një lexues i Telegrafit ka thënë se bëhet fjalë për varrezat e serbëve aty.

Ende nuk dihet nëse dikush ia ka vënë flakën me qëllim, apo ka ndodhur ndonjë shkak tjetër.

Telegrafi ka provuar ta kontaktojë policinë por nuk ka arritur që për momentin të marrë detaje lidhur me këtë rast.

Ndërkaq, nuk është hera e parë që këto varreza janë kapluar nga flakët, edhe më herët në vitin 2018, kishte ndodhur një rast i tillë.

Related posts

Kosovë/ Rreth 400 milion euro më pak qarkullim si pasojë e anulimit të dasmnave

N E

Sërish kolona në pikë-kalimet kufitare, deri në tri orë pritje në dalje në Merdar dhe te Dheu i Bardhë

D V

Arrestohet në Shkozë të Vërmicës i dyshuari për kontrabandim me emigrantë nga Siria

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com