Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Digjitalizimi dhe reforma në administratën publike, takim Shaqiri – Toman

Shkup, 22 shtator – Zhurnal.mk – Ministri Shaqiri, i shpalosi ambasadorit Toman planet dhe projektet e MSHIA-së lidhur me digjitalizimin dhe reformën e administratës publike. Në takim u shqyrtuan edhe mundësitë mbi shkëmbimin e përvojave dhe praktikave të mira ndërmjet të dy palëve në aspektin e projekteve të tjera lidhur me ministrinë.

Ministri Shaqiri, shprehu falënderimet e tij lidhur me mbështetjen e treguar të ambasadorit Toman, i cili është mysafiri ynë i parë i Bashkësisë ndërkombëtare, me të cilin u takua pas marrjes së pozitës ditë më parë si ministër i Shoqërisë Informatike dhe Administratës.

Postime të ngjashme

REL: Nga Kovaks për Maqedoninë e Veriut, BeH-në dhe Kosovën nga 100.620 doza të vaksinës Fajzer

R Zh

KE: Mosplotësimi i kritereve mund të çojë në heqjen e regjimit pa viza

R Zh

Në 24 orët e fundit janë regjistruar 193 raste me Kovid-19, 1014 të shëruar dhe 34 persona të vdekur

R Zh

Qeveria e publikoi listën e personave të cilët janë angazhuar për mes marrëveshjeve autoriale

R Zh

Një autobus doli nga rruga në Demir Hisar – nuk ka udhëtarë të lënduar

R Zh

EBA – Abu Dabi ndihmon RMV-të me 2000 vaksina AntiCovid19

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...