Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Dijana Toska merr pozitën e drejtores në Teatrin për fëmijë dhe të rinj

Shkup, 17 nëntor – Sot, në Teatrin për fëmijë dhe të rinj është bërë pranim-dorëzimi i detyrë së re të drejtorit ku në këtë pozitë vjen Dijana Toska nga Shkupi. Këtë e ka bërë të ditur vet ajo përmes një postimi në rrjetet sociale.

“Sot në IN Teatri për fëmijë dhe të rinj bëmë dorëzim – pranimin e detyrës të drejtorit të këtij institucioni. Ky institucion i cili nga fillimi i këtij viti është në kuadër të Ministrisë të kulturës të RMV dhe i cili gjindet në zemër të Çarshisë të vjetër në Shkup është tejet i rëndësishëm për zhvillimin kulturor të fëmijëve dhe të rinjëve. Na priftë e mbara”, ka shkruar mes tjerave Toska.

Postime të ngjashme

Qytetarët e vaksinuar të Maqedonisë së Veriut do të mund të udhëtojnë në Gjermani

Dafina Vidishiqi

Mariçiq: Kroacia mbështet nisjen e bisedimeve për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në BE

Dafina Vidishiqi

Sondazh i Gallup: 70% e bullgarëve janë kundër dorëzimit para Shkupit

Dafina Vidishiqi

Ulja e papunësisë mbetet e varur nga investimet e huaja

Dafina Vidishiqi

Policia vazhdon me gjobat për tejkalim shpejtësie, 67 dënime në autostradën Shkup – Veles

Dafina Vidishiqi

BESA fillon riorganizimin e degës së Bogovinës, themelohet nëndega në Pirok

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...