Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Dikush mendon se ‘Tesla nuk do të bëjë një makinë që drejton veten plotësisht’

Kreu i Waymo beson se Tesla nuk do të jetë kurrë në gjendje të bëjë një makinë që do të vozitet në rrugë vetëm.

Autopiloti i Tesla ka marrë shumë kritika, veçanërisht kohët e fundit, kryesisht për shkak të versionit të fundit që “lejon makinën të lëvizë vetë”, transmeton Telegrafi.

Ky term është problematik, shumë ishin të bindur se nuk kanë pse të kontrollojnë makinën fare gjatë vozitjes, por kjo nuk është e vërtetë.

“Mashtroi publikun, shumë besuan se ishte e mundur të futesh vetëm në makinë dhe që nuk ke nevojë ta ngasësh, dhe se autopiloti drejton vetveten. Ata nuk do të kenë sukses në diçka të tillë”, tha John Krafchik, siç raportohet nga Carscoops.

Postime të ngjashme

Toyota Yaris, vetura e vitit 2021 në Evropë

S.B.

Volvo e përkushtuar vetëm në veturat elektrike

S.B.

Legjenda Ferrari 250 GTO është përsëri në shitje

S.B.

Tesla Model S dallohet në rrugë me një timon të ri

S.B.

Land Rover V8 Defender, nga vera në shitje për 100 mijë dollarë

S.B.

Koncepti i Lamborghini Matadaor Hypercar, elemente nga e kaluara dhe e tashmja

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...