Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Dimër apo pranverë, ja moti sot në Maqedoni

Shkup, 7 shkurt – Zhurnal.mk – Moti në vend do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare. Në orët e hershme të mëngjesit dhe të paradites nëpër disa lugina do të ketë paraqitje të mjegullës. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi jugor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej -1 deri në 6 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 13 deri në 19 gradë Celsiusë.

Në Shkup do të mbaj mot i ngjashëm, me diell de vranësira, pasdite vranësirat do të rriten.

Në orët e paradites nëpër lugina do të ketë paraqitje të mjegullës. Temperatura minimale do të ulet në 1 gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrij deri në 13 gradë Celsius.

Postime të ngjashme

Zjarr i madh nga pasditja po tërbon në Rankovc, ka edhe shtëpi të djegura

D V

Minsitri Filipçe: Pjesa më e madhe e të infektuarve, janë të ardhurit nga jashtë vendi

D V

Koçani është duke u djegur, banorët në panikë

D V

Zaev: Sot jemi shtet i pavarur dhe gjithçka varet nga ne

D V

Maqedonia e Veriut me pesë zjarre aktive serioze dhe disa të vogla

D V

Postat e Maqedonisë së Veriut dhe Serbisë nënshkruan Protokoll për bashkëpunim afarist në kuadër të “Ballkanit të Hapur”

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...