Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Dimitrievski i kthen medaljen, letrën e protestës dhe “Shpirtin e Maqedonisë” Krasimir Karakaçanovit

Kumanovë, 31 tetor – Kryetari i Komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski, siç bëri të ditur, ia kthen medaljet ministrit bullgar të mbrojtjes, Krasimir Karakaçanov.

“Letra ime e protestës drejtuar z. Krasimir Karakaçanov u dërgua së bashku me medaljen dhe një dhuratë modeste për të – libri” Shpirti i Maqedonisë “nga autori Naçe Popov në të cilin tregohet dhe shpjegohet gjallërisht bukuria shpirtërore e vendit dhe popullit tonë. “Shpresoj se do të kontribojë në vlerësim dhe respekt më të madh reciprok, si dhe njohjen,” shkroi Dimitrievski.

Postime të ngjashme

Anketa/59.2 përqind e qytetarëve besojnë se shteti nuk ka kapacitet për të kryer regjistrim të drejtë dhe objektiv

T E

Sela: Shumica e atyre pa shtetësi janë shqiptar

B M

2674 qytetarë presin për të marrë shtetësi, Bushi pohon se Ligji duhet të ndryshohet

T E

Shekerinska: Nëse Karakaçanov dëshiron të jetë maqedonas, le të urdhërojë

T E

Filipçe: Lloji britanik është me formë më të lehtë të sëmundjes, përhapet më shpejt, nuk ka vend për panik

T E

Kuvendi miratoi Ligjin e ri me ndryshime për parandalimin dhe mbrojtjen nga dhuna ndaj grave

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...