Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Dimitrievski: I respektojmë kërkesat e nxënësve, por është me rëndësi të respektohen masat

Kumanovë, 5 tetor, zhurnal.mk – Kryetari i Komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski thotë se i respekton kërkesat e nxënësve, të cilët dje paqësisht protestuan para Komunës për prani fizik në orë, por theksoi se duhet të respektohen masat për mbrojtjen nga koronavirusi.

Një grup nxënësish të shkollave ​​që vijojnë mësimet në gjuhën maqedonase dhe shqipe, dje protestuan në mënyrë paqësore dhe kërkuan prani fizike në klasa. Në rrjetet sociale edhe për sot është paralajmëruar protestë.

Dimitrievski u bëri thirrje të gjithë qytetarëve të sillen me përgjegjësi, të mësojnë të jetojnë me koronavirusin dhe u bëri thirrje më të rinjve, të mbajnë distancën e rekomanduar, të mbajnë maska ​​mbrojtëse, të respektojnë masat për mbrojtjen e shëndetit kolektiv dhe të shprehin lirisht qëndrimet e tyre në mënyrën më demokratike, por gjithsesi duke i minimizuar kontaktet fizike dhe tubimet.

Postime të ngjashme

Heqja e platformave në plazhet në Strugë: Për Merkon nuk janë ilegale, ASH-ja e quan mashtrim të qytetarëve

Bekim Laçi

Rishikimi i buxhetit, dyfish më shumë për qeverinë

Zekirija Haxhiu

4 raste të reja dhe 1 viktimë nga Covid

Zekirija Haxhiu

Gjykatësit me rritje të pagave prej 15% deri në vitin 2022

Zekirija Haxhiu

Shekerinska: Treguam se mund të kontribojmë si aleatë në NATO njejtë si të tjerët

Zekirija Haxhiu

Zaev – Duda: Është shumë e rëndësishme mbështetja polake për RMV-në në BE

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...