Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Dimitrievski: Pas nëntë viteve janë paguar borxhet e Komunës së Kumanovës

Zhurnal Ads

Kumanovë, 27 tetor, zhurnal.mk – Kryetari i Komunës së Kumanovës, Maksim Dimitrievski, sot në përvjetorin e tretë të përurimit të tij, tha se pas nëntë vitesh të gjitha llogaritë janë zhbllokuar dhe të gjitha borxhet e komunës janë paguar.

“Me krenari mund të them se nga muaji mars 2020 llogaritë e Komunës së Kumanovës më në fund janë konsoliduar dhe zhbllokuar. Komuna e Kumanovës ishte nën bllokimin e plotë financiar që nga viti 2012, deri në mars 2020, kur u paguan të gjithë borxhet e komunës”, tha Dimitrievski.

Ai shtoi se janë paguar 470 milion denarë për borxhet e komunës në fushën e detyrimeve të prapambetura, detyrimet e prapambetura të shkollave fillore dhe të mesme, vendimet e përmbarimit gjyqësor dhe llojet e tjera të detyrave.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Alternativa: Ky pushtet vazhdon me standarde të dyfishta për shqiptarët

T E

Zbardhen Mavrova, Pelisteri e Nizhepole nga bora

T E

Sofijanova: Diçka e çuditshme po ndodhë me virusin

admin

VMRO kërkon të përfshihet në unifikimin e pozicionit shtetëror ndaj Bullgarisë

T E

VMRO: Paratë nga pako e IV do të përfundojnë në xhepat e Zaevit dhe mafies

T E

Ndahen bursa për studim në Universitetin e Qipros

E.E.
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...