Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni TOP LAJM

Dimitrov: Bisedimet vazhdojnë pas zgjedhjeve në Bullgari

Shkup, 7 janar, Zhurnal.mk – Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov, paralajmëron mosvazhdim të bisedimeve me bullgarinë deri në përfundim të zgjedhjeve të cilat në vendin fqinjë janë caktuar për 28 mars.

“Një pjesë e forcave politike bullgare dëshirojnë që këtë çështje ta shfrytëzojnë në fushatë. Nuk mendoj se do të ndihmojmë nëse përfshihemi në këtë histori. Mendoj se është koha që të pushojmë pak nga ky problem dhe praktikisht nga Bullgaria. Është koha që ta investojmë energjinë dhe kohën e limituar që kemi, në rregullimin e oborrit tonë.”,- ka thënë Dimitrov për Agjencinë MIA.

Sipas tij, tani është koha që vendi të fokusohet në reforma të brendshme.

Postime të ngjashme

Arian Hakiki u zgjodh kryetar i Alternativës në degën e Tearcës

R Zh

Rexhepi: Gazifikimi i amvisërive në pjesën më të madhe të komunave do bëhet realitet në fillim të vitit të ardhshëm

R Zh

Ali Ahmeti: Diaspora, pjesë e pandarë e jona

R Zh

Ademi: ASH-AA manipulojnë me numrin e qytetarëve që nuk kanë nënshtetës

R Zh

Makraduli: Dokumentet personale do t’ju vijnë në adresë shtëpie

T E

Selami: Qytetarët të jenë të qetë, të gjithë do të regjistrohen

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...