Maqedoni

Dimitrov dhe Osmani në Berlin do të takohen me Zaharievën, me ftesë të Maas dhe Roth

Zhurnal Ads

Shkup, 2 nëntor – Zëvendësministri për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov dhe ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani po qëndrojnë në Berlin, ku sonte do të kenë takim me ministren e Jashtme të Bullgarisë, Ekaterina Zaharieva.

Qeveria konfirmoi se takimi është inicuar nga ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Heiko Maas dhe ministri gjerman i Shtetit për Evropën Michael Roth.

Qëllimi i takimit është zgjidhja e mosmarrëveshjeve mes Sofjes dhe Shkupit, për të mundësuar fillimin e negociatave të Republikës së Maqedonisë Veriore me BE-në.

Postime të ngjashme

Prej fillimit të pandemisë, rënie e dukshme e kërkesave për azil në BE

XH,I

Mbi 80 dyqane në QTQ janë të mbyllura, jepen me qira pa pagesë nuk mund t’i paguajnë as faturat

T E

Zaharieva: Fushata antibullgare në Shkup nuk është ndaluar, në momente po përkeqësohet!

XH,I
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...